top of page

ÖZGEÇMİŞİM

   1979 Tokat doğumluyum. 1997 yılında Tokat Anadolu Öğretmen lisesinden birincilikle mezun oldum. Değerli öğretmenlerimin teşviki ve psikiyatrist olmaya karar verdiğim için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sınavında tıp fakültesi tercihlerinde bulundum ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. 2003 yılında derece ile mezun oldum. Mezun olduğum sene Tıpta Uzmanlık Sınavında hayalini kurduğum  Hacettepe Üniversitesi  Psikiyatri Bölümünü    (İngilizce eğitimli) kazandım.
   Uzmanlık eğitimim sürecinde mesai  saatlerinde hastalarımıza hizmet  vererek pratik deneyimler kazanırken, hafta içi her gün öğle arası ve akşam mesai sonrası  birbirinden değerli, emek ve bilgilerini esirgemeyen hocalarımızdan  görüşme teknikleri,  teorik  eğitim ve psikoterapi süpervizyonu alma fırsatım oldu.
Değerli hocalarım;
Prof. Dr. Berna Uluğ’dan Alkol ve Madde Kullanım bozuklukları, 
Prof. Dr. Aylin Uluşahin’den Bipolar Bozukluk  ve Depresyon,
Prof. Dr. Kazım Yazıcı’dan Şizofreni ve diğer psikotik bozukluklar,
Prof. Dr. Cengiz Kılıç’dan Anksiyete bozukluğu ve Travma ile ilişkili psikiyatrik hastalıklar,
Prof . Dr. Başaran Demir’ den  Psikoterapi  üzerine kavramlar ve kuramlar
Prof. Dr.  Elif Barışkın’dan Fobik bozukluklar   ve  cinsel işlev bozukluklarına  yaklaşım,  Bilişsel Davranışçı terapi
Prof. Dr. Elif Anıl Yağcıoğlu ve  Prof. Dr. Aygün  Ertuğrul’dan psikofarmakoloji eğitimi  aldım.
Prof. Dr. Hakan Türkçapar’ın Bilişsel Davranışçı Terapi eğitim programına katıldım.
   Uzmanlık eğitimim sürecinde birçok  danışanımla  psikoterapi  deneyimim oldu. Değerli meslek büyüğü hocamız Prof.  Dr. Orhan Öztürk , Prof. Dr. Suzan Özer, Prof Dr. Başaran Demir ve Prof. Dr. Kazım Yazıcı süpervizyonunda   psikoterapi ile takip ettiğim  danışanlarım ve klinik deneyimlerimi yayın yapma olanağım oldu.
Yayın  kurulu  üyesi  olduğum Türk Psikiyatri Dergisinin haftalık toplantısına  katılarak ve 1 yıl süreyle derginin yayın koordinatörlüğünü  yaparak kendi kurumumuz haricinde diğer bilimsel çalışma sonuçlarından haberdar oldum.
Beş yıllık yoğun ve verimli geçen ihtisasımı Şizofreni hastalarının birinci derece yakınlarında şizotipal özelliklerle bilişsel işlevlerin ilişkisi konulu uzmanlık tezimi sunarak 2009 yılında tamamladım.
   2009-2013 yılları arasında Tokat Erbaa Devlet Hastanesinde, 2013 yılından itibaren Amasya Eğitim Ve Araştırma hastanesinde uzman doktor olarak görev yaptım. Bu süreç içerisinde yüzlerce hasta muayene ederek pratik bilgi ve becerimi geliştirdim. Dr. Şeref Özer’den  Hipnoz ve Hipnoterapi eğitimi aldım.  Birçok yurt içi ve yurt dışı kongreye katılarak bilgilerimi taze tutma ve yenilerini eklemeye özen gösterdim.
   Psikiyatrik açıdan sıkıntılı  bir bireye yardım etmenin ilk ve en büyük şartı yeterince zaman ayırmak, dinlemek ve anlamaya çalışmaktır, yalnız olmadığını hissettirmektir.   Bazı durumlarda da çaresizlik içinde,  nasıl yol izleyeceğini  bilemeyen  yakınlarına  yol göstermek , bilgilendirmek  çok önemlidir. Hastane koşullarında bunları layıkıyla yerine getirememek,  sürekli  zaman  kaygısı yaşamak beni  yordu.  Ayrıca tanısını koyup tedavisini düzenlediğim  hastalarımın , farklı görev alanlarım nedeni  ile,  takiplerini  yapamamam  mesleki  anlamda kaygılanmama  neden oldu. Bu nedenle hastaneden ayrıldım.  Zaman kaygısı yaşamadan, huzurlu  bir şekilde danışanlarımı dinlemek, onların ve ailelerinin iyileşme süreçlerindeki  mutluluğuna ortak olmak ve mesleki tatmin duygusunu yeniden yaşamak için özel sektöre geçiş yaptım.

10765114245170.jpg
nadide4.jpg
nadide3.jpg

      YABANCI DİL
       İngilizce

740x479-bilgisayarda-ve-telefonda-tik-isareti-nasil-yapilir-1564561672698_edited.png
Randevu Alın
bottom of page